FTTx – Fiber optik ile en hızlı bağlantı


FTTx, Fiber to the x, binaya, yönlendiriciye ve hatta çalışma masasına kadar olan fiber optik bağlantıyı tanımlıyor. EFB-Elektronik, FTTx ağınızı kurmanız için size bileşenler, danışmanlık hizmeti ve kapsamlı sistem çözümleri sunuyor.


FTTx ağ mimarileri: FTTH, FTTB, FTTD ve FTTC

Dört farklı FTTx aktarım teknolojisi türü vardır:

FTTH
(Fiber to the Home)

Daire veya şirketin yönlendiricisine kadar fiber optik hatlar.

FTTB
(Fiber to the Building)

Bodrumdaki bir dağıtıcıya kadar fiber optik ev bağlantısı. (Bina içerisinde mevcut bakır kablolar aracılığıyla.)

FTTD
(Fiber to the Desk)

Fiber optik kablolarla doğrudan çalışma alanına komple bağlantı.

FTTC
(Fiber to the Cabinet / Curb)

VDSL olarak da biliniyor: Fiber optik ağ, yol kenarındaki kamusal dağıtıcıya kadar uzanır. Oradan mevcut bakır ağ aracılığıyla veri aktarımı gerçekleştirilir.
Fiber optik ağ, nihai tüketiciye ne kadar yakın olursa, aktarım hızı da bir o kadar yüksek olur. Ancak buna göre daha fazla zahmet ve maliyet söz konusu olacaktır. FTTH, yüksek hızlı internet ve kaynakların kullanımı arasında son derece iyi bir oran sunar ve bu nedenle genişleme için sevilen bir seçenektir.

FTTH: Daireye veya firma odalarına kadar fiber optik


FTTH (Fiber to the Home), fiber optik tesisatın katılımcı bağlantısında sona erdiği yerde binaya kadar fiber kablolamasıdır. FTTH ağının genişletilmesi için örneğin EN 50700 temel alınır. EFB-Elektronik firmasının FTTx programı, birbirine uyarlanmış bir dizi FTTH teknolojisi içeriyor: Yerel FTTH projelerinin başarıyla hayata geçirilmesi için fiber optik kablo, bağlantı manşonları, küçük dağıtıcılar, kurulum aksesuarları ve CPE.
Birlikte başarıya ulaşabiliriz: EFB-Elektronik'in FTTx danışmanlığı


Kapsamlı servisimiz tüm proje akışının denetimini içerir. Burada, özellikle FTTH ağında, binaya kadar sokak dağıtıcılarının bağlantılarına odaklanılmaktadır (NE3 ila NE5). FTTx planlamasında sizi sadece doğru bileşenlerle desteklemekle kalmıyor, ayrıca ilgili ihale metinlerini de gönderiyoruz. Tecrübeli uzman mühendislerimiz talebiniz üzerine size tüm FTTx projesinde danışmanlık sunar. Fiber optik eğitimlerimizde ve ücretsiz çevrim içi ağ teknolojisi eğitimlerimizde de uzmanlığımızı size ve ekibinize aktarıyoruz. Amaçlarınız ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda FTTx bağlantısını birlikte yapıyoruz.

FTTx sistemleri ve çözümler: Sokak dağıtıcısından binaya kadar

Beispiel Verkabelung im Haus - EFB Elektronik

Kablolama uzmanı olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizden yola çıkarak, FTTx ağları için sokak dağıtıcısından itibaren komple sistem çözümleri sunuyoruz. Böylece, farklı boyutlarda ve port sayılarında IP65 koruma türünde ev bağlantısı (dış) için çeşitli bileşenlerden oluşan bir ürün yelpazesi mevcuttur.

Binadaki kurulum için, IP20 koruma derecesi ve ağ sonlandırma için uygun ürünleri sunuyoruz. Mevcut binaların genişletilmesine yönelik bileşenler, üst şapka ray sistemleri vasıtasıyla portföye entegre edilmiştir. Ayrıca, önceden donatılmış kutular ve adaptörler, ITU-T G.657.A2 sınıfı fiberlerle donatılmıştır. FTTx alanı için sunulan kurulum kablolarının tümü, ITU-T G.657.A2 standardı ile uyumludur ve yağı ürünleri düzenlemesine göre Eurobrand sınıflarında iç mekanda kullanım için sınıflandırılmıştır.

FTTH-
Technik


Abbildung einer Anschlussbox - EFB Elektronik

Ausschreibungstexte für FTTH-Planung


Broschüre für FTTH-Netze


Broschüre zu FFTH - EFB Elektronik

İletişim

Sizinle iletişim kurmamıza nasıl izin verilir?

Yıldız işareti (*) ile işaretlenmiş alanlar zorunludur.

Sizinle iletişim kurmamıza nasıl izin verilir?
Lütfen seç
Desteklenen dosyalar: Görüntüler veya belgeler

Yıldız işareti (*) ile işaretlenmiş alanlar zorunludur.