Single Pair Ethernet


Single Pair Ethernet, Industrial Internet of Things (IIoT) ve endüstri 4.0 için anahtar teknolojidir. SPE, sadece bir çift damar ile kablolar üzerinden yüksek hızlı ethernet veri aktarımı sağlar.

Menschen gehen durch Glastüren


Single Pair Ethernet'in avantajları


Daha ince Single Pair ethernet kabloları sayesinde, ethernet iletişimi, önceden ethernet kablolarının çok büyük, çok pahalı veya çok karmaşık olduğu endüstriyel otomasyonda artık kullanılabilir. Küçülme yerden ve ağırlıktan tasarruf ve önemli ölçüde daha yüksek bir paket yoğunluğu sağlar. Yine de uç cihazlara 60 W'ye (PoDL) kadar akım beslenebilir.

Yerden tasarruf
Daha sağlam konnektör yüzleri sayesinde önemli ölçüde daha yüksek bir paket yoğunluğu mümkündürh
Kolay
Tak ve çalıştır kablo bağlantısı
Esnek
1.000 m'ye kadar menzil ve 1 GBit/s'ye kadar aktarım hızları
Konforlu
Şu ana kadarki 4 alt yapının kullanımı


Single Pair Ethernet kullanım alanları

Kullanım alanları çok çeşitlidir ve mekanik ve tesis mühendisliğinden proses teknolojisine ve bina alt yapısına kadar uzanır.
Bina alt yapısı
Makine ve tesis mühendisliği
Proses teknolojisi
Akıllı ev

SPE'li Power over Dataline

Power over Dataline (PoDL), Single Pair Ethernet (SPE) üzerinden akım beslemesine yönelik standardı tanımlıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, alan ve ağırlıktan tasarruf ve önemli ölçüde daha yüksek bir paket yoğunluğu sağlayan SPE teknolojisinde sadece bir çift damar ve daha sağlam konnektör yüzleri kullanılır. Bu küçülmeye rağmen Power over Dataline sayesinde alanlara yakl. 60 W akım beslemek mümkündür. Aynı zamanda, 10 Mbit/s aktarım hızlarında 1.000 m'ye kadar daha uzun aktarım mesafeleri uygulanabilir.

SPE System Alliance

Yapılandırılmış veri kablolama çözüm sunucunuz EFB-Elektronik, Single Pair Ethernet System Alliance üyesidir. Grup, Single Pair Ethernet'i (SPE) desteklemek ve tek tip standartlar oluşturmak amacıyla farklı sektörlerden önde gelen teknoloji şirketlerinin bir birliğidir. Geniş ve hızlı bir uygulamayı mümkün kılmak için, SPE System Alliance tek tip bir standartlaştırmayı savunuyor. Bunun için farklı sektörlerden ve uygulama alanlarından uzmanların yoğun ve sürekli değişimi teşvik edilmektedir. Ağ teknolojisi ve endüstriyel sistem çözümlerinde uzman olan EFB-Elektronik, SPE teknolojisini daha fazla desteklemek için bu süreçlerde aktif olarak yer alacaktır. Daha fazla bilgi için: https://singlepairethernet.com/

İletişim

Sizinle iletişim kurmamıza nasıl izin verilir?

Yıldız işareti (*) ile işaretlenmiş alanlar zorunludur.

Sizinle iletişim kurmamıza nasıl izin verilir?
Lütfen seç
Desteklenen dosyalar: Görüntüler veya belgeler

Yıldız işareti (*) ile işaretlenmiş alanlar zorunludur.