Güvenlik Çözümleri: Uygulamalar ve referanslarİletişim teknolojilerindeki uzmanlığıyla Axxon, Digiever, TKH Security Solutions ve VDG gibi önde gelen imalatçıların distribütörlüğünü yapan EFB-Elektronik size en yüksek kalite güvenlik sistemleri sunabilmektedir. Müşterilerin güvenini kazanan yeteneklerimiz ve iş süreçlerimizle taşımacılık, finans, otelcilik ve sanayi gibi faaliyet alanlarının yanı sıra kamu kuruluşları ve perakendecilere uzun süredir hizmet veriyoruz.

Otoparklar

Kapalı otoparkların cazibesi kişisel güvenlik hissiyle doğrudan ilişkilidir. Böyle yerlerde araçlara zarar verme ve hırsızlık vakaları sıkça gerçekleşmektedir. Mesele otopark güvenliği olduğunda akıllı güvenlik kamerası sistemleri vazgeçilmezdir. Zira bu sistemler progresif analiz özellikleriyle vakaların hızla incelenip çözülmesine katkıda bulunmaktadır. Ayrıca güvenlik kameraları caydırıcılık özelliğiyle pek çok olumsuz eylemin yaşanmadan önlenmesini sağlar. İster plaka kaydı, isterse ödeme makinalarının ve park peronlarının izlenmesi olsun, EFB-Elektronik her konuda bir çözüm sunmaktadır.
HAREKETE DUYARLI OTOMATİK AYDINLATMA
PLAKA OKUMA
PARK YÖNLENDİRME SİSTEMLERİ
ÖDEME MAKİNALARI

Akaryakit istasyonlari

Zaman zaman akaryakıt istasyonları ve otoyol servis alanları soygun, yakıt hırsızlığı ve vandalizm eylemlerine sahne olabilmektedir. Almanya genelinde akaryakıt istasyonu işletmeleri böyle eylemlerden ötürü milyonlarca avro zarara uğramaktadır. Bu nedenle kapsamlı güvenlik kamerası sistemleri akaryakıt istasyonlarının acil ihtiyaçlarından biridir. Gündüz ve gece çalışabilen kameralar çalışma saatleri gitgide uzayan işletmeler için zaruret haline gelmiştir. Akaryakıt istasyonunda etkili bir kamera sisteminin kullanılmasının, sadece suçların güvenilir şekilde çözümlenmesini sağlamakla kalmadığı, aynı zamanda suç eylemlerinin azalmasına da neden olduğu gözlemlerle doğrulanmıştır. İster nesne takibi, ister akaryakıt pompalarının izlenmesi, isterse de yazar kasa sisteminin bağlantıları olsun – EFB’de akaryakıt istasyonlarının ihtiyaç duyduğu çözümlerin tamamını bulabilirsiniz.
AKARYAKIT POMPALARININ İZLENMESİ
HAREKET ALGILAMA/ NESNE TAKİBİ
MAĞAZA İÇİNDEKİ HAREKETLERİN İZLENMESİ
YAZARKASA SİSTEM BAĞLANTILARI

Perakende

Çalışanların gerçekleştirdiği ürün hırsızlığı, soygun ve sahtekârlık eylemleri her yıl Almanya perakende sektörünü milyonlarca Avro zarara uğratmaktadır. Güvenlik kamerası çözümleri kullanılmadığı takdirde bu tür suç eylemlerinin daha da büyümesi kaçınılmazdır. Akıllı video analiz yeteneğine sahip profesyonel kameraların kullanılması, bilhassa görülmesi zor olan veya standart güvenlik kameralarının görüş açısının dışında kalan bölgeler için zaruridir. EFB küçük süpermarketler, fırınlar, kuyumcular veya büyük alışveriş merkezleri gibi her türden perakende mağaza için tek kaynaktan eksiksiz güvenlik sistemleri tedarik edebilmektedir. Size sadece profesyonel güvenlik kamerası sistemleri sağlamakla kalmıyoruz, aynı zamanda bunlar için en uygun bağlantı teknolojisini de sunuyoruz.
ÜRÜN RAFLARININ BULUNDUĞU ALANLARIN İZLENMESİ
HIRSIZLIK ALGILAMA İÇİN IVA* TEKNOLOJİSİ
YÜZ TANIMA
YAZAR KASA ALANLARININ İZLENMESİ

Mağaza Referanslarımız

EFB-Elektronik, Vodafone Nord şirketi teknik departmanına güvenlik ekipmanlarının devreye alınması sırasında destek vermiş ve 20’den fazla Vodafone mağazasını IP kameralar ve Digiever kayıt cihazlarıyla donatmıştır. Müşteri sonuçtan ve işbirliğinden son derece memnun kalmıştır.

Oteller ve restoranlar

Hırsızlık ve şiddet eylemleri oteller ve restoranlar için ciddi sorun teşkil etmektedir. Her ne kadar bu işletmeler bu tip eylemlerden tamamen sorumlu tutulamasa da, konuklar her zaman değerli kişisel eşyalarının korunmasını bekler. Fakat bunun için yeterli güvenlik kamerası çözümleri ancak yüksek kaliteye ve esnekliğe sahip kamera teknolojisine başvurulmasıyla sağlanabilmektedir. Otel ve restoranların içindeki kameraların dikkat çekmeyecek şekilde ortamla bütünleşen bir görüntüye sahip olması beklenir. Dış mekânlardaysa kameraların zorlu hava koşullarına dayanması gerekir. EFB çözümleri size gelecekte de güncelliğini koruyacak ideal donanımı sağlar. Sistemler son derece esnektir ve büyük çaba gerektirmeden büyütülmeleri mümkündür.
İÇ MEKÂNLARIN İZLENMESİ
OTOPARK ALANLARI VE KAPALI OTOPARKLAR
DIŞ MEKÂN GÜVENLİĞİ
UYGULAMA VASITASIYLA CANLI ERİŞİM

Otel Referansımız

Kuzey Almanya’da bulunan bir otelde hırsızlıklara karşı azami güvenliğin sağlanması için tüm resepsiyon ve lobi alanlarının izlenmesi gerekmiştir. Bununla beraber girişlerin, park alanının ve kapalı otoparkın da izlenmesi istenmiştir. Bu doğrultuda EFB-Elektronik otel kompleksini toplam 50 adet Minidome kamerayla donatmış, bu kameralar müşterimizi çok sayıdaki özellikleri ve maliyetlerine oranda yüksek değer sunmalarıyla etkilemiştir. EFB-Elektronik ayrıca bütünleşik Axxon Intellect Enterprise yazılımına sahip ağ video kayıt cihazları ve kablolar, ağ kabinleri ve anahtarlar gibi altyapı elemanları da tedarik etmiştir.

Restoran Referansımız

Zürih’te yer alan İrlanda geleneğinde bir gastronomi kuruluşu olan Kennedy's Irish Pub, konuklarının güvenliğini sağlamak için kameralar ve Digiever ekipmanlarıyla donatılmıştır. EFB-Elektronik güvenlik hizmeti tedarikçisi olan ATP Security GmbH şirketine bu tarihi mekânın izleme sisteminin devreye alınması sırasında destek vermiştir. Kennedy's Irish Pub’da yeni kurulan bu güvenlik kamera sistemi hafta sonu ve özel etkinliklerde görev alan güvenlik ekibiyle birlikte eksiksiz bir güvenlik sistemi oluşturmuştur. Müşteri sadece verilen yerinde destek ve temel sistem kullanımı eğitimlerinden değil, aynı zamanda teknik sorulara verilen hızlı cevaplar ve uzaktan bakım hizmetlerinden de memnun kalmıştır.

Bakanliklar ve devlet kurumlari

Bakanlıklar, adliyeler ve kamu binalarında can ve mal güvenliğinin sağlanabilmesi için hem etraftaki dış mekânlar için sunulan tam donanımlı güvenlik çözümlerinde hem de ziyaretçi alanlarının ve kontrollü giriş yapılan alanların izlenmesinde akıllı güvenlik çözümlerinin kullanılması gerekir. Profesyonel güvenlik kameraları güvenlik seviyesinin artmasına katkıda bulunurken suç eylemlerine karşı caydırıcı rol de oynar. Bilhassa kritik önemi olan binalarda yüksek kalite standartlarına sahip esnek kamera çözümlerine talep yüksektir. Akıllı görüntü analiz algoritmaları sayesinde maksimum güvenlik sağlanmaktadır.
DIŞ MEKÂNLAR İÇİN TAM DONANIMLI GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ
ZİYARETÇİ ALANLARININ İZLENMESİ
GİRİŞ KONTROLÜ
AKILLI GÖRÜNTÜ ANALİZ ALGORİTMALARI

Emniyet merkezi referanslarımız

Almanya dışındaki bir emniyet merkezi için bina izleme konusunda eksiksiz bir sistem çözümü sunulmuştur. Bu çalışmada müşteri hem iç hem de dış mekânların izlenmesi için yüksek kalite kameralar ve Digiever kayıt cihazları talep etmiştir. Bu projede sadece kamera teknolojisi ve kayıt cihazları değil, aynı zamanda aksesuarlar ve ilgili ağ teknolojisi (PoE anahtarları) de tedarik edilmiştir.

Açik meydanlar

İster tren istasyonu, ister otobüs durağı, isterse havaalanı veya eğitim tesisleri olsun, kamusal alanlarda güvenlik kamerası teknolojilerine yönelik talep son yıllarda hatırı sayılır derecede artmıştır. Ancak güvenilirlik ve kişisel bilgilerin güvenliği konusundaki sıkı gereksinimler çok sayıda insanın gelip geçtiği bu alanların izlenmesinde zorluk teşkil etmektedir. EFB’nin güvenlik ürün gamında geniş bir güvenlik kamerası çözümü yelpazesi mevcuttur ve kişisel bilgilerin korunması hakkındaki yasal düzenlemelere uygun özel video analiz çözümleri bulunmaktadır. Bunlar, örnek olarak yüz tanıma, kafa sayımı veya nesnelerin ya da olayların takibi gibi özellikler sunmaktadır.
DEMİRYOLU İSTASYONLARININ İZLENMESİ
OTOBÜS DURAKLARINDA GÜVENLİK DUYGUSU
HAVAALANLARINDA ÇOK GENİŞ İZLEME AÇILARI
OKULLAR VE EĞİTİM KURUMLARI

Kisa mesafeli toplu taşima

Yerel toplu taşıma standartlarının kalitesinin arttırılması yolcuların güvenliğinin sağlanmasından geçer. Otobüs, tramvay veya metro yolcularının şiddet suçlarına karşı korunduklarına dair güven duygusu arttıkça toplu taşımacılık daha çok kabul görecektir. Dahası taşımacılık şirketleri de şiddet eylemlerinden doğan büyük maddi zararları önlemeyi ve suçluların tespit edilmesini istemektedir. EFB kısa mesafeli toplu taşıma sektörü için, tipik trafik kaynaklı titreşimleri stabilize eden ve bu sayede kişilerin daha güvenilir şekilde tanınabilmesini sağlayan yüksek performanslı güvenlik kameraları sunmaktadır.
ŞOFÖR KABİN GÜVENLİĞİ
OTOBÜSTEKİ TÜM KOLTUKLARIN İZLENMESİ
YÜZ TANIMA
UYGULAMA VASITASIYLA CANLI ERİŞİM

Otobüs referansımız

Bir AB ülkesinde şehir eşkıyalarına karşı yolcularına daha iyi güvenlik sunmak isteyen bir taşımacılık şirketi yeni bir güvenlik kamerası sistemi kurmaya karar vermiştir. EFB-Elektronik filodaki yaklaşık 200 otobüsü M12 Ethernet bağlantılı Minidome kameralarla donatmıştır. Neticede bir merkezi video yönetim sistemine ağ üzerinden bağlı bulunan 1.400 kamera kullanılmıştır. EFB-Elektronik ayrıca endüstriyel bilgisayarları ve anahtarları da içerecek şekilde taşıt için kamera ağının tüm altyapısını kurmuştur.

Metro referansımız

Güney Amerika’da bir taşımacılık şirketi metro istasyonlarında şiddet eylemlerini önleyecek bir çözüm aramıştır. Bu süreçte özellikle kuytu köşelerde meydana gelen durumların daha etkili bir şekilde değerlendirilebilmesi istenmektedir. Yeni video teknolojisinin bir gereği olarak yolcu kompartımanının, iç ve dış mekânların ve kapıların izlenmesi gündeme gelmiştir. EFB-Elektronik metroları mini-dome kubbe tipi tepe kameralarıyla donatmıştır.

Ticaret / sanayi / lojistik

Şirket dışı ve şirket içi hırsızlık eylemleri şirketin önemli ticari belgeleri kaybetmesine, değerli makinaların ve malzemelerin çalınmasına ya da zarar görmesine yol açabilir. Bunlar şirketin rekabet gücünü olumsuz etkilediği gibi varlığını sürdürmesini de zorlaştırır. Bu nedenle şirket binalarında, depolarında, yük indirme-bindirme rampalarında ve imalat tesislerinde kesintisiz izleme yapan güvenlik kameraları kullanılması gerekir. Mülkiyet suçlarının ve bunlardan doğan davaların önlenmesi ancak bu çeşit izleme yapılmasıyla mümkündür. EFB, yenilikçi ağ tabanlı kamera sistemleriyle optimum güvenlik sağlar.
GİRİŞ KONTROL SİSTEMLERİ
GİRİŞ BÖLGELERİNİN İZLENMESİ
DEPOLAMA ALANLARININ İZLENMESİ
DIŞ MEKÂNLARIN VE PARK ALANLARININ İZLENMESİ

Endüstriyel sektör referansımız

Bölgede artan hırsızlık vakaları karşısında, Almanya’nın en önemli tahıl üreticilerinden biri olan Kiel’deki Betriebsmittel Service Logistik GmbH & Co. KG şirketi, modern güvenlik kamerası sistemlerini kullanmaya karar vermiştir. EFB-Elektronik, Hamburg’da bulunan güvenlik uzmanı şirketle işbirliği yaparak son izleme çözümlerini geliştirmiştir. EFB-Elektronik ve iş ortağı, optimum güvenliğin temin edilebilmesi için iç ve dış mekanlarda on iki güvenlik kamerasının kullanıldığı yenilikçi, ağ tabanlı bir kamera sistemi kurmuştur.

Bankalar ve finans kuruluşlari

Bankalarda hırsızlık ve şiddet vakaları eskiden beri yaşanan olaylardır. Bunların yarattığı yıllık mali zararlar milyonlarca Avro mertebesine ulaşmıştır. Kullanılmakta olan güvenlik kamerası sistemlerinin günümüzde daha yüksek standartları karşılaması beklenmektedir. Olaylara karışan kişilerin güvenilir şekilde tespit edilebilmesi için bu sistemlerin karanlıkta ve kötü aydınlatma koşullarında dahi çok net görüntü vermesi gerekir. EFB, bankacılık sektörünün tüm alanları için kapsamlı güvenlik konseptleri sunar. Bunların arasında, örneğin, lobi güvenlik kameraları, şubelerin dış mekân güvenlik kameraları ile beraber vezne ve bankamatiklerin izlenmesi de bulunur.
LOBİ GÜVENLİK KAMERALARI
ŞUBELERİN DIŞ MEKAN GÜVENLİĞİ
VEZNELERİN İZLENMESİ
BANKAMATİKLERİN İZLENMESİ

İletişim

Sizinle iletişim kurmamıza nasıl izin verilir?

Yıldız işareti (*) ile işaretlenmiş alanlar zorunludur.

Sizinle iletişim kurmamıza nasıl izin verilir?
Lütfen seç
Desteklenen dosyalar: Görüntüler veya belgeler

Yıldız işareti (*) ile işaretlenmiş alanlar zorunludur.