Güçlü Multimedya Çözümleri

İletim ağı teknolojileri çağında ‘Multimedia’ kavramının önemi hem bireysel hem de kurumsal sektörlerde, ister dijital isterse de analog altyapıda, gitgide artmaktadır. Ev sineması, profesyonel video konferans, dijital sinyal sistemleri veya endüstriyel sektörde makinaların kontrolü gibi uygulamalar multimedya bileşenlerinin güvenilir ve etkileşimli biçimde çalışmasının kritik rol oynadığı başlıca uygulamalar arasındadır. İletim ağlarında uzman olan EFB Elektronik teçhizatı, kablo ve konektörleri, adaptörleri, dönüştürücüleri ve aksesuarları kapsayan ve 700’den fazla ürün içeren bir multimedya ürün gamına sahiptir. Uygulamaya uygun olarak seçilen bileşenler, örneğin endüstriyel ortamda, yüksek kaliteli bileşenlerin (plotter yazıcılar, makinalar) çalışma sırasında gerçek zamanlı kontrol edilmesi gibi konularda en yüksek standartları sağlar. Elbette talep üzerine sunulan kişisel tavsiyeler ve özel çözümler de hizmet portföyümüzün önemli bir parçasıdır.
KVM
EFB Elektronik, yapısal kablolama için pasif teknolojilerin yanı sıra bilişim teknolojileri ortamınızın işletilmesi ve izlenmesi için gerekli aktif teknolojileri de sunar. Kalite gereksinimi yüksek olan KVM sistemleri ev ve ofiste uzaktan kumanda amacıyla kullanılan kompakt mini-kablolu KVM’lerden, profesyonel sunucu odalarının yönetimi için kullanılan LCD ekranlı 19“ konsollara kadar değişkenlik gösteren sistemlerdir. EFB ürün gamında çevre birimlerine farklı bağlantı seçenekleri sunan KVM’ler, ek aksesuarlar ve KVM uzatma çözümleri de bulunmaktadır.
Aktif Görüntü Aktarım Elemanları
Aktif görüntü aktarım elemanları bir görüntü kaynağını görüntü dağıtıcı yardımıyla birden fazla çıkışa aktarma veya bir çıkış cihazında bir görüntü anahtarı yardımıyla birden fazla görüntü kaynağını oynatma gibi geniş imkânlar sunmaktadır: Bilhassa mesafe kısıtlamalarının daha katı hale geldiği HDMI™ 2.0 çağında aktif görüntü aktarımı mesafe uzatma donanımının önemi artmıştır. 10 m’den uzun geleneksel kablolarla 4K çözünürlük elde etmek zordur. Bağlantı 15 m’yi geçtiği takdirde aktif görüntü aktarımı mesafe uzatma donanımının kullanılması daha da uygun bir çözüm haline gelir. Bu donanımlar modern iletim ağı kabloları yardımıyla uzun mesafeleri bağlayabilir ve farklı arabirimler için farklı çeşitleri mevcuttur.
Görüntü Kabloları ve Adaptörler
EFB Elektronik görüntü kabloları alanında oturma odaları, sunum odaları ve bilgisayar ofisleri için çeşitli görüntü kablosu elemanları sunmaktadır. Bunlar arasında HDMI™, DVI veya DisplayPort gibi dijital bağlantıların yanı sıra SVGA ve VGA gibi analog teknolojiler de bulunmaktadır. EFB Elektronik ister evde, isterse de endüstriyel kablolama ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde kullanılabilen, farklı pazarlara yönelik farklı kalite standartlarında kablolar tedarik etmektedir.
Ses Kabloları
Eksiksiz bir multimedya sisteminin kurulabilmesi için ses kablolarının da buna dâhil edilmesi gerekir. EFB-Elektronik PC ve ev sinema sistemi kablo çözümleri için en yaygın kablo tiplerini sunmaktadır. Ürün gamı içinde meşhur RCA konektörden modern ses sistemlerinin dijital bağlantısı için kullanılan TOSLINK kablolara kadar çeşitlilik gösteren ürünler mevcuttur.
USB
EFB ürün gamında akıllı telefonunuz, tabletiniz ve PC’niz için çok çeşitli kablolar mevcuttur. Ürün gamında standartlaşmış tüm USB kabloları aksesuarlarıyla birlikte yer almaktadır. USB ürünlerinin yanı sıra Apple, iPhone, iPad ve Mac’inizde kullanmanız için uygun aksesuarlar da sunulmaktadır.
D-SUB
Seri bağlantı arabirimi RS232 gigabit’ler çağında dahi popülerliğini korumaktadır. Eski ancak çok sağlam olan D-Sub mini konektör hâlâ kararlı sinyal iletimi için tüm elektriksel ve mekanik gereksinimleri karşılamaktadır. Titreşime dayanıklılık ve 5A’e kadar yüksek temas direnci gibi üstün mekanik özellikleriyle bilhassa sanayide büyük rağbet görmektedir. EFB-Elektronik farklı kutup sayılarında 9-pinden 62-pine kadar büyük çeşitlilik gösteren ürünler tedarik etmektedir.
BNC/Koaksiyel
Koaksiyel kablolar halen yüksek frekanslı veri aktarımı için kullanılmaktadır. Eski usul güvenilir BNC konektörler de günümüzde video, medikal ve ölçüm teknolojisi alanlarında kullanılmaya devam etmektedir. BNC/Koaksiyel ürün kategorisinde farklı direnç elemanlarında ve uygulamalarda en yaygın kullanılan ürünler bulunmaktadır.